Kulisy sesji noworodkowej

Kulisy sesji noworodkowej

Kulisy sesji noworodkowej – wcale nie musisz ich znać.  Jak często możesz ją wykonać? Raz, dwa razy w życiu? Dlatego my zdecydowaliśmy się dziś pokazać Wam naszą pracę „od kuchni” i pokazać, że taka sesja to wyjątkowy czas dla Was i Waszego maleństwa opowiadając przy tym na kilka ważnych pytań.

Kiedy kilka lat temu sami zostaliśmy rodzicami zrezygnowaliśmy z sesji noworodkowej naszej Hani. Wydawało nam się, że przecież to nie może być trudne i możemy zrobić ją sami. Tym bardziej, że Arek posiadał już spore doświadczenie fotograficzne więc podjęliśmy się tego zadania. Jak się okazało oczekiwania vs rzeczywistość stały się typowym śmiechowym memem w internetach 😉 Dlatego wzięliśmy się w garść i zadbaliśmy o właściwą edukację czyli warsztaty z cenionymi fotografami z Polski i ze świata. To wtedy dowiedzieliśmy jak przygotować Was i siebie do sesji (o tym przeczytacie tutaj), jak układać Maluszki by były bezpieczne (więcej o bezpieczeństwie podczas sesji tutaj), jak stworzyć ponadczasowe kadry oraz jak zrobić postprodukcję tych zdjęć aby były estetyczne i jak najbardziej naturalne. I chociaż cały czas uczymy się nowych rzeczy, coś tam testujemy to te nasze działania teraz są pewne i nie zakłócają przebiegu sesji.

kulisy sesji noworodkowej
Kulisy warsztatów indywidualnych z fotografii noworodkowej z Czarkiem Rajkowskim

Sesja noworodkowa z dojazdem do Waszego domu

Bardzo często podczas rozmów z przyszłymi rodzicami padają te same pytania oraz pojawiają się wątpliwości związane z przyjazdem do studio z kilkudniowym Maluszkiem. Kochani rodzice pamiętajcie, że każdy fotograf noworodkowy w pierwszej kolejności zadba o Wasz komfort a przede wszystkim o potrzeby dziecka.  Studio do fotografii noworodkowej to zwykle ciepłe i przytulne miejsce gdzie każdy znajdzie swoje miejsce. Zarówno mama karmiąca jak i znudzony sesją tata 😉 My studio z prawdziwego zdarzenia mamy dopiero  w planach a póki co zapraszamy po prostu do naszych czterech kątów, ale to też dobrze ponieważ Play Station zawsze ratuje sesje ze starszym rodzeństwem.

Natomiast aby nie narażać Was na niepotrzebny stres zdecydowaliśmy się oferować sesje noworodkowe z dojazdem do Waszego domu. I to zdecydowanie najpopularniejszy wariant wśród naszych klientów. Dlatego niech wątpliwości związane z przyjazdem do studio nie zrujnują Waszej szansy na niepowtarzalną sesję noworodkową – możecie zaprosić nas do siebie i też będzie pięknie.

Najczęściej pojawiające się pytania

kulisy sesji noworodkowej

Czy musimy przygotowywać coś na sesję – ubranka, akcesoria?

kulisy sesji noworodkowej

To najczęstsze pytanie. Oczywiście, że nie. Mamy duże kombi, cztery ręce i trzy wielkie walizki. Posiadamy w pełni mobilny sprzęt, przywozimy ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria (ubranka, kocyki, koszyki, sprzęt fotograficzny itp) aby u Was odtworzyć warunki studyjne. Musicie zatroszczyć się o to by pomieszczenie, w którym odbędzie się sesja było odpowiednie dogrzane. Najważniejszą kwestią jest Wasze pozytywne nastawienie – pamiętajcie, że Maluszek bardzo dobrze wyczuwa humory swoich rodziców więc jeśli rodzice zaczynają się stresować to i dziecko po pewnym czasie zaczyna się denerwować. I to naprawdę zupełnie normalne, że Maluch czasem nie śpi – to również nie jest powód do zmartwień, ale o tym za chwilę.

Dlaczego sesję należy wykonać tylko do 14 dnia od narodzin dziecka?

Sesję należy wykonać możliwie najszybciej z uwagi na to, że wówczas doskonale pamięta swoje życie płodowe a większość póz to powtórka z brzuszka mamusi więc to co robimy jest dla dziecka zupełnie naturalne. Maluszki uwielbiają pozycję embrionalną, lubią kiedy jest im ciepło i gdy są ciasno zawinięte. Poza tym takie Maluszki doskonale wiedzą jak zamanifestować podczas sesji gdy jest im niewygodnie 😉 Często po tych 14 dni zaczynają pojawiać się u dzieci kolki, trądzik niemowlęcy i o ile z tym drugim poradzi sobie photoshop tak kolka niestety nie pozwala na wykonanie sesji.

Dlaczego tak długo to trwa?

Wszystkie osoby, z którymi mieliśmy wielką przyjemność spotkać się podczas sesji na pewno zgodnie odpowiedzą na to pytanie 😉 Zwykle najwięcej czasu zajmuje karmienie, przytulanie, usypianie – wszystko po to by Maluszek czuł się komfortowo. Nie patrzymy nerwowo na zegarek, nie wyliczamy ile czasu trwa sesja. Nie wyliczamy ilości stylizacji ponieważ nie jesteśmy w stanie określić ile uda się ich zrobić. Wszystko jest indywidualną kwestią Waszego dziecka. Czasem Maluszki bardzo reagują na dotyk i przebieranie a innym jest to zupełnie obojętne i śpią w najlepsze. Nasza rekordowa sesja trwała 45 minut a najdłuższa 2 dni. Uprzedzając Wasze przerażenie dwa dni podzieliły się na dwa spotkania po 4 godziny 😉

Co jeśli dziecko nie śpi?

Nic się nie dzieje. Ważne jest to by dziecko nie płakało 😉 Nieśpiochy też są słodkie i można z nimi współpracować pod warunkiem, że są spokojne. Naprawdę wielka doza cierpliwości powoduje to, że jednak większość dzieci śpi u nas podczas sesji. Czasem ten sen jest krótki. Taki, podczas którego uda się zrobić 2-3 zdjęcia a następnie przez kolejne 30 minut Maluszek potrzebuje bliskości z Mamusią.

Ważne jest by posiadać takie umiejętności, które sprawią, że te 3-4 zdjęcia będą w pełni satysfakcjonujące. I wtedy można zmieniać już stylizację.

kulisy sesji noworodkowej

kulisy sesji noworodkowej

kulisy sesji noworodkowej
Jacuś

Dziecko męczy się podczas sesji.

To stwierdzenie sceptyków. Czy serio uważacie, że męczylibyśmy dzieci i czerpali z tego radość? Jasne, dzieci czasem podczas sesji płaczą, ale przecież płacz jest u nich zupełnie naturalny. Poza tym czy dzieci na naszych zdjęciach wyglądały tak jakby się męczyły?

Fotografia noworodkowa to nasza pasja, ale i praca, w której bierzemy za to co robimy wielką odpowiedzialność. Praca, która wymaga absolutnego zaufania. Praca, w której nie ma miejsca na błędy i wymaga ogromnej cierpliwości. Wszystko wymaga czasu i odpowiedniego podejścia do naszych małych modeli, których bez wyjątku uwielbiamy <3 <3 <3

Masz pytania związane z sesją noworodkową? Chcesz zarezerwować termin?

Zapraszamy!!!

www.createu.pl | kontakt@createu.pl | 792838444

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *