Targi dla przyszłych i obecnych rodziców

Targi dla przyszłych i obecnych rodziców

Ten rok zaczął się dla nas bardzo intensywnie pod względem różnych eventów, w których bierzemy udział. Osoby, które śledzą nasze profile na Facebooku oraz Instagramie doskonale wiedzą, że głównie są to targi dla przyszłych i obecnych rodziców. Poza tym, że to świetna okazja dla nas by pokazać się światu to również dużo cennych informacji, które otrzymujemy w trakcie wykładów i zakulisowych rozmów z prelegentami.

Targi dla przyszłych i obecnych rodziców
Targi dla przyszłych rodziców organizowane przez Świadoma Mama

Tak sobie pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spotkać się z Wami – porozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiedzieć na Wasze pytania (pisaliśmy o nich tutaj) i zachęcić do rezerwacji terminu sesji u nas. A to wszystko oko w oko – bez zasłony dymnej w postaci ekranu Messengara lub e-maila. Zupełnie szczerze i na żywo 😉

Dzięki wspaniałej współpracy ze Świadomą Mamą już dwa razy mieliśmy okazję współuczestniczyć w świetnych targach dla przyszłych rodziców z wielką dawką wiedzy na temat porodu, wyprawki dla malucha, praw kobiet w ciąży, „obsługi” noworodka a nawet yogi twarzy. A tą wiedzą chętnie dzielimy się z Wami podczas sesji, które jak już wiecie zwykle trwają około 2-4 godzin 😉

Podczas targów Mama Wie spotkaliśmy się również ze znanym fizjoterapeutą dziecięcym Pawłem Zawitkowskim. Jak się zapewne domyślacie Paweł był oblegany przez uczestników warsztatów, ale i dla nas znalazł chwilę. Pytanie, które od dawna chodziło nam po głowie – co fizjoterapeuta sądzi o sesjach noworodkowych z punktu widzenia swojego zawodu? Też jesteście ciekawi?

Targi dla przyszłych i obecnych rodziców
Spotkanie z Pawłem Zawitkowskim podczas targów Mama Wie

Po pierwsze

Po pierwsze – powinniśmy (a co robimy) pokazywać Wam sposoby asekuracji podczas sesji. Pisać wprost co jest sklejką/kompozytem kilku zdjęć ponieważ gro ludzi lubi pewne rzeczy powtarzać w domu. Także nie jest to naszym wymysłem, że tak często mówimy Wam o bezpieczeństwie noworodka podczas sesji. Ostatnio przeczytaliśmy nawet, że straszymy rodziców. Zdecydowanie nie jest to nasz zamiar – byłoby nielogiczne gdybyśmy zniechęcali Was do sesji. Chcemy po prostu byście podejmowali świadomy wybór fotografa noworodkowego. Zastanówcie się – wybieracie szpital (często za to płacąc) by rodzić w dobrych warunkach i zachować intymność porodu tylko dla siebie.  Kupujecie foteliki, które spełniają normy bezpieczeństwa, wybieracie wózek by był komfortowy dla Was i Waszego dziecka, ubranka tylko bawełna a kocyk tylko bambusowy. Po co to wszystko? By zapewnić bezpieczeństwo Waszemu dziecku. I w związku z tym zastanawia nas fakt – dlaczego bardzo często rodzice powierzają swoje nowonarodzone dzieci niedoświadczonym fotografom? I to powierzają w pełnym znaczeniu tego słowa – ponieważ fotograf lub asystent fotografa bierze Wasze dziecko na ręce, układa podczas sesji, często również karmi, zmienia pieluszkę, przytula i usypia…. Rozumiecie już o co chodzi? Nad tą kwestią również trzeba się pochylić i zastanowić przez chwilę. To nie my musimy te zdjęcia robić, bo jest wielu utalentowanych fotografów noworodkowych. Prosimy jedynie o rozważny wybór 🙂

Po drugie

Po drugie – Paweł lubi nieskomplikowane kadry czyli proste ułożenie maluszka. U nas zdecydowanie przeważają kadry skupiające się na dziecku a nie na milionach rzeczy dookoła niego. Jasne, zdarza nam się dorzucić maskotkę lub pokombinować z kolorami, ale zdecydowanie naszym priorytetem jest pokazanie maluszka i czułych emocji między rodzicami a dzieckiem. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak często wzruszamy się podczas ujęć rodzinnych i jakiego kopa sesje dają nam do dalszego działania. Widząc te wszystkie emocje wiemy, że za każdym razem gdy rodzice będą oglądali te zdjęcia będą tak samo wzruszeni jak my. I to jest piękne – miłości do dziecka nikt i nic nie zastąpi a piękne wspomnienia pozostaną na zawsze.

Po trzecie

Po trzecie – robić swoje i nie przejmować się hejtem w internecie. Wszystko to co robimy i publikujemy w sieci jest w 100% prawdziwe i zgodne z naszymi przekonaniami. Jeśli ktoś uważa, że zbyt często trąbimy o bezpieczeństwie – nie musi nas ani lubić ani obserwować. Może to głupie, może jesteśmy drobnostkowi, może nawet się czepiamy. Ale taką drogę obraliśmy, że to co robimy ma być dla Was najpiękniejszą pamiątką i robimy to z pełną odpowiedzialnością i świadomością swoich czynów.  Na szczęście jest też druga strona medalu – nasi wspaniali klienci. Chociaż klienci to słowo na wyrost. Naszej współpracy z rodzicami nie możemy rozpatrywać w kategoriach klientowskich, to słowo zupełnie tutaj nie pasuje. Bo chyba stało się to o czym marzyliśmy – jeśli Twoja pasja staje się Twoją pracą, nie przepracujesz już ani jednego dnia…ale o tym już wkrótce 😉

Polecamy z targów

Trochę nas poniosło i odeszliśmy od tematu, ale zapewne znacie to uczucie, gdy macie coś na końcu języka i nadarza się okazja by to wypowiedzieć. Jednak wracając do tematu. Warsztaty/Targi dla przyszłych i obecnych rodziców to niewątpliwie wspaniała okazja do zdobycia niezbędnej wiedzy oraz by znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Pamiętajcie, że prelegenci to specjaliści w swoich dziedzinach i warto ich posłuchać. Nierzadko na targach pojawiają się lekarze-ginekolodzy i położnicy oraz położne, od których sami czerpalibyśmy wiedzę garściami 🙂 A poniżej nasze ulubione targowe marki:

Effiki – piękna wyprawka dla Twojego dziecka.

Cybex – niezawodne i bezpieczne o wyjątkowym designie foteliki oraz wózki dziecięce.

Chicco – praktyczne gadżety dla mam i maluszków.

Carriwell – wyjątkowa bielizna spełniające wszystkie potrzeby kobiet w ciąży, w trakcie karmienia piersią oraz połogu.

Mamo Tato co Ty na to – czyli serię książek Pawła Zawitkowskiego czyli encyklopedię wiedzy dla przyszłych i obecnych rodziców.

Sklepy Mama i Ja oraz Polski Bank Komórek Macierzystych.

Polecamy oczywiście targi dla przyszłych i obecnych rodziców Świadoma Mama oraz Mama Wie a już pod koniec kwietnia widzimy się w Mama i Ja Łódź.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *